مقالات

تاریخچه نردبان

تاریخچه نردبان | آلوم پارس پله

اولین نردبان

هیچ کس واقعاً نمی داند اولین نردبان چه زمانی اختراع  و ساخته شده است. با این حال ، اولین شواهد از آن در والنسیا ، اسپانیا قابل روئیت می باشد . غارهای عنکبوتی نقش و تصاویری از نردبان مربوط به دوران پارینه سنگی را روی خود یادگار دارند . این نقاشی دو مرد را نشان می دهد که از یک نردبان برای دسترسی به کندوی زنبور عسل وحشی استفاده می کنند. این نقاشی نردبان منعطفی را نشان می دهد که از نوعی گیاه ساخته شده است.
در حالی که این از اولین مدارک وجود نردبان است ، بیشتر محققان مطمئن هستند که اختراع آن می تواند مربوط به گذشته ای بسیار دورتر باشد . ریشه های طراحی عملکرد نردبان را همانطور که امروزه آنها را می شناسیم ، می توان درست در فرهنگ های باستانی عبری و مصر باستان یافت. این  ها تمدن هایی هستند که آن را توسعه داده و به کمال رساندند . با گذشت سالها ، نردبانهای مختلفی متناسب با اهداف مختلف طراحی و ساخته شده اند.

انواع نردبان

بعضی از نردبان ها کوچک هستند و به راحتی قابل حمل هستند. بعضی نیز بزرگ هستند و برای جمع شدن نیاز مند صرف زمان و تلاش بیشتر ی هستند . این ابزارها را می توان به صورت کلی به دو دسته  غیر انعطاف پذیر و انعطاف پذیر طبقه بندی کرد.

نردبان های قابل انعطاف 

این نردبان ها معمولاً از طناب ، بند های قوی و منعطف، گیاه و سایر مواد انعطاف پذیر ساخته می شوند. حمل راحت تر و استفاده آنها راحت تر است. البته ، صعود و استفاده از آنها آسان نیست. وقتی وزن شما به آن افزوده می شود ، نردبان های انعطاف پذیر خم می شوند . با این حال ، آنها اغلب در موقعیت های جنگی مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند برای مواقع اضطراری عالی باشند.

نردبان های غیر انعطاف پذیر

برخلاف نردبان های انعطاف پذیر ، این نوع نردبان زیر پای شما احساس امنیت بیشتری ایجاد می کنند و استفاده از آنها بسیار آسان تر است. متأسفانه ، حمل و نقل آنها نیز کمی دشوار است. نردبان های کوچک را می توان به راحتی حمل کرد. با این حال ، نردبان های بزرگ نیاز به حمل و نقل و کمک ویژه دارند. انواع این نوع نردبان را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

نظامی
پل مانند
سقفی و سطوح شیب دار (مرغی)
تلسکوپی
قلاب دار
پلت فرم
پشت بام
ایکس فریم
نردبان های غیر انعطاف پذیر یا انعطاف پذیر ، هرکدام در نوع خود کاربرد های منحصر به فردی را دارند . از آنجا که اختراع چرخ به ما امکان حکت سریع تر از مسافت ها را می دهد، نردبان ها به ما اجازه می دهندتا ارتفاع را تسخیر کنیم ، همینطور فلسفه ای برای رسیدن به موفقیت را به ما آموزش می دهند . همانطور که جیمز کش ، کارآفرین آمریکایی گفت: “هیچ کس نمی تواند از نردبان موفقیت صعود کند بدون اینکه ابتدا پا را بر روی پله پایین قرار دهد”.
ما در آلوم پارس پله نیز با تجربه بالا با طراحی محصولات کاردبردی ، ایمن ، بادوام و مناسب برای شما در تلاش هستیم تا رضایت خاطر شما را فراهم آوریم .

استفاده صحیح و اصولی نردبان

اقدامات اساسی که باید قبل از بالا رفتن از نردبان انجام شود نوع کار را قبل از انتخاب نردبان در

ایمنی نردبان | نردبان ایمن خانگی| نردبان اداری | آلوم پارس پله

ایمنی نردبان و پله در مبحث کار در ارتفاع و داربست بندی، ایمنی نردبان از جمله مسائل مهمی است که

نردبان مناسب | نردبان کاربردی | آلوم پارس پله

نردبان مناسب  آسیب‌های ناشی از نردبان یکی از مواردی می‌باشد که شاید تا به‌حال در مورد عدد و ارقامش چیزی

نردبان چند منظوره | نردبان کاربردی | آلوم پارس پله

نردبان چند منظوره داشتن یک نردبان چند منظوره برای هر کارگاهی ضروری است . این نردبان ها چند منظوره ،

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + پانزده =